Plan zajęć szachowych

Uczniowski Klub Sportowy GCK Szach Sękowo przedstawia

ofertę zajęć szachowych w roku szkolnym 2018/19.

 

Spotykamy się w soboty w godzinach od 10 do ok. 12.15 w Centrum Kultury w Pniewach, ul. Strzelecka 11a, średnio trzy razy w miesiącu – nie licząc możliwych udziałów w turniejach.

Na zajęciach przez całe dziesięć miesięcy, nie licząc przerw świątecznych, oferujemy możliwość gier sparingowych z udziałem i pod nadzorem szachistów II i III kategorii. Ponadto uczestnicy zajęć będą zapraszani do udziału w turniejach organizowanych przez klub (trzy razy w roku, w tym raz w Pniewach) oraz wyjazdach na inne turnieje towarzyskie, głównie na terenie województwa. Możliwe są także konsultacje, wspólne rozwiązywanie zadań etc. Na zajęcia zapraszamy osoby znające zasady gry w szachy, w każdym wieku, zwłaszcza młodzież szkolną.

Ponadto, w okresie od września do grudnia równolegle (również w soboty, w godzinach 10.15 do ok. 11.45) odbywać się będą zajęcia dla początkujących – dzieci, które chcą nauczyć się gry, od podstaw. Zajęcia prowadzone będą pod kątem dzieci w wieku 7-10 lat, ale nie są to sztywne „widełki”. Zainteresowanych zapraszamy na zajęcia 8 lub 15 września, pierwszy raz – z rodzicami. Liczba uczestników jest ograniczona. Zajęcia prowadzi instruktor PZSzach. Cykl zajęć pozwala opanować zasady niezbędne do gry turniejowej w szachy na poziomie podstawowym.

Zapisy do udziału w zajęciach dla początkujących prowadzimy w miejscu zajęć oraz poprzez klubową stronę na Facebooku, decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych grup (poza limitem uczestników, na innym poziomie zaawansowania lub w innym wieku) – ale odpłatnie.

Jeżeli chodzi o zajęcia w ramach działalności klubu Szach Sękowo, zarówno treningi dla grających, jak i naukę w ramach grupy dla początkujących, jedynym warunkiem jest przynależność do klubu. Składka członkowska wynosi obecnie 40-60 złotych za rok kalendarzowy, ze zniżkami „rodzinnymi”, wpłacana na konto klubu.

W przypadku zakwalifikowania do klubowego wyjazdu na turniej, sam dojazd jest z zasady bezpłatny, pokrywany z dotacji Gminy Pniewy – obowiązuje wyłącznie wpisowe.

Ewentualne odwołanie sobotnich zajęć z przyczyn losowych lub zmiana miejsca będą ogłaszane na stronie klubu na Fb w piątki (prosimy o sprawdzanie strony). O działalności klubu informujemy również na stronie www.szach.sekowo.info.

Zapraszamy.