Ośmiolatek z kompletem zwycięstw

Radosław Świderski ze Stilonu Gorzów i Mateusz Różański z Wielkopolskiego Klubu Szachowego wrócili z wielkimi Pucharami Burmistrza Jarosława Przewoźnego z tegorocznych Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Pniewy w szachach szybkich. Obaj wywalczyli komplet punktów w swoich turniejach. Zawody zorganizowane przez UKS Szach Sękowo i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pniewach rozegrano tradycyjnie przed rozpoczęciem Jarmarku Bożonarodzeniowego, podczas którego wręczono puchary, medale i nagrody.

W turnieju A, dla zawodników powyżej 16 lat, szachista Stilonu wyprzedził Pawła Filipiaka ze Skoczków Słopanowo oraz Bartosza Witczaka, pniewianina reprezentującego UKS Szach Sękowo. W turnieju B puchar był jeden, ale wyodrębniono dwie klasyfikacje – do lat 10 i do lat 16. Co ciekawe, główne trofeum przypadło zawodnikowi klasyfikowanemu w najmłodszej grupie – Mateusz ukończył w tym roku 8 lat. Drugi w tej grupie wiekowej był Olivier Wilangowski ze Stilonu Gorzów, a trzeci Oliwie Markuc z Wichru Zbąszyń. Wśród zawodników w wieku 11-16 lat najlepszy okazał się Dominik Siemieniak – zawodnik UKS Szach Sękowo, mieszkaniec Lubosza – który przegrał tylko ze zwycięzcą turnieju B. Kolejne miejsce zajęli Dawid Olszewski i Jonasz Woźniak, obaj z Wichru Zbąszyń. Oprócz wymienionych miejscowości na listach startowych reprezentowane były kluby z Poznania i Krosna Odrzańskiego.

Najlepsi zawodnicy z gminy Pniewy otrzymali medale. W najmłodszej grupie byli to Wojciech Witczak, Nikodem Kubiak i Wiktor Kaczmarek. W grupie do lat 16 – Sebastian Krugiołka i Patrycja Krugiołka, a wśród dorosłych – Bartosz Witczak i Robert Krugiołka.

W zawodach startowało ponad 30 zawodników. Wszyscy otrzymali drobne świąteczne upominki, a trzej najlepsi w każdej z trzech kategorii wiekowych – nagrody rzeczowe (w tym elektronicznej zegary szachowe dla zwycięzców). Sędziował Robert Goździewicz ze Zbąszynia.