Dominik Siemieniak najlepszy wśród juniorów na memoriale Grafki

Dziesięcioro zawodników Szacha Sękowo brało udział w turniejach rozegranych w niedzielę 1 grudnia w Szamotulskim Ośrodku Kultury w ramach XXII Festiwalu Szachowego im. Henryka Grafki.

Najlepiej nasi zawodnicy zaprezentowali się w turnieju B, dla zawodników w wieku 11-16 lat. Rywalizowali w nim z zawodnikami z Krosna Odrzańskiego, Sulechowa, Żnina, Szamotuł, Rokietnicy, Dąbrówki, Słopanowa. Zwyciężył zawodnik Szacha Dominik Siemieniak z Lubosza, a trzecie miejsce zajął Sebastian Krugiołka z Pniew. W turnieju C, dla najmłodszych zawodników, ósme miejsce wśród 21 startujących zajął pniewianin Wojciech Witczak. Z kolei wśród seniorów jedenasty na 28 szachistów był ojciec Wojtka, Bartosz Witczak. Turniej A był legitymujący się rankingiem FIDE 2293 Lech Sopur z RPW Okucia Budowlane Łódź i to on zdecydowanie zwyciężył.

Oprócz wymienionych zawodników nasz klub reprezentowali Maciej Fliger i Robert Krugiołka w turnieju A, Mateusz Kalinowski i Patrycja Krugiołka w turnieju B oraz Nikodem Kubiak i Adrianna Witkowska w C. Dla Sebastiana, Wojtka, Nikodema, Patrycji i Adrianny start w Szamotułach był próba przed obywającymi się dzień później w Zbąszyniu XXI Igrzyskami Młodzieży w szachach, do których Szkoła Podstawowa w Pniewach wywalczyła awans ponad miesiąc wcześniej, zwyciężając w Mistrzostwach Powiatu. W Zbąszyniu poprzeczka zawieszona była wysoko, startowało 48 najlepszych szkół województwa, i pniewianie zajęli dobrze rokujące na przyszłość 27 miejsce.